Програма на държавен музикален и балетен център София за месец април 2014
20.03.2014
5.04 – събота 19.00 ч.
ПРЕМИЕРА
ВИЕНСКА КРЪВ
Оперета от Йохан Щраус
Участват: Марчо Апостолов, Богомил Спиров, Олга Динова, Добрина Икономова, Марияна Арсенова, Милена Гюрова, Венцислав Динов, Лъчезар Лазаров, Зорница Дамянова, Катерина Тупарова, Александър Мутафчийски, Стефан Петков, Николай Борисов, Румен Григоров, Драгомир Стойков, Тодор Велков
8.04 –вторник 19.00 ч.
Гостува
Фолклорен танцов ансамбъл“БАЛКАН“
- Концерт посветен на 60 години от създаването му
9.04 –сряда19.00 ч.
ПРЕМИЕРА
ВИЕНСКА КРЪВ
Оперета от Йохан Щраус
Участват: Марчо Апостолов, Богомил Спиров, Олга Динова, Добрина Икономова, Марияна Арсенова, Милена Гюрова, Венцислав Динов, Лъчезар Лазаров, Зорница Дамянова, Катерина Тупарова, Александър Мутафчийски, Стефан Петков, Николай Борисов, Румен Григоров, Драгомир Стойков, Тодор Велков
Оркестър, хор и балет на Музикален театър
Режисьор постановчик – проф. Румен Нейков
Диригент постановчик – Найден Тодоров
Диригент – Огнян Митонов
Сценография – Евгения Раева
Художник на костюмите – Цветанка Петкова -Стойнова
Хореограф – Антоанета Алексиева
Хормайстор – Людмил Горчев
11.04- петък 19.00ч.
СЛУЖБОГОНЦИ
Музикална комедия по музика на Парашкев Хаджиев
Либрето Банчо Банов
И „Службогонци” от Иван Вазов
Участват: Любомир Бъчваров, Валентина Корчакова, Мария Коровешова,
Христо Сарафов, Марчо Апостолов, Николай Борисов, Катерина Тупарова, Светлана Иванова, Деница Шопова, Еделина Кънева, Денко Проданов, Румен Григоров
Оркестър, хор и балет на Музикален театър
Постановъчна версия и режисура – Марио Николов
Диригент постановчик – Юли Дамянов
Сценография – Лидия Къркеланова
Художник на костюмите – Цветанка Петкова - Стойнова
Хореограф – Антоанета Алексиева
Хормайстор – Людмил Горчев
12.04 – събота 11.00 ч.
АЛАДИН
Мюзикъл за деца и възрастни
Музика – Марио Балтаджиев
Либрето – Иван Ангелов, Петя Миладинова
Текст на песните – Иван Ангелов
Участват: Денко Проданов, Стефан Рядков, Весела Делчева, Камен Иванов, Цветелин Павлов');return false;" onmouseout="hideToolTip()"> Цветелин Павлов, Яница Маслинкова, Деница Шопова, Христо Сарафов, Иван Панев, Георги Ханджиев, Драгомир Стойков, Никола Кабрузов, Валери Цветков, Николай Христов
Деца: Петя Андасарова, Пресиян – Илия Димитров, Кая Иванова, Лидия Иванова, Йоан Михайлов
Оркестър, хор и балет на Музикален театър
Режисьор – Надя Асенова
Диригент – Людмил Горчев
Сценография – Тодор Райков
Художник на костюмите – Анелия Райкова
Хореограф – Татяна Янева
12.04 – събота 19.00 ч.
ГРАФИНЯ МАРИЦА
Оперета от Имре Калман
Участват: Еделина Кънева, Пеньо Пирозов, Денко Проданов, Людмила Козарева, Лъчезар Лазаров, Мария Коровешова, Драгомир Стойков, Христина Пипова, Николай Борисов, Иван Панев
Оркестър, хор и балет на Музикален театър
Режисьор постановчик – Марио Николов
Диригент постановчик – Иван Кожухаров
Сценография – Иван Токаджиев
Художник на костюмите – Чавдар Чомаков
Хореограф – Михаил Мъндруциу/Румъния/
Хормайстор – Людмил Горчев
15.04 - вторник 18.00ч.
НАЦИОНАЛНО УЧИЛИЩЕ ЗА ТАНЦОВО ИЗКУСТВО
КЪМ МИНИСТЕРСТВО НА КУЛТУРАТА
КОНЦЕРТ
- Участват ученици от специалност:
- КЛАСИЧЕСКИ ТАНЦ и МОДЕРЕН ТАНЦ - ВИПУСК 2014
16.04 –сряда 19.00 ч.
Ч И К А Г О
МЮЗИКЪЛ
Либрето – Фред Еб и Боб Фос
Музика – Джон Кандър
Текст на песните – Фред Еб
По пиесата „Чикаго” на Морин Далас Уаткинс
Превод – Виктор Макаров
Участват: Николай Борисов, Марина Драгомирецкая, Яница Маслинкова, Явор Радованов, Иван Панев, Румен Григоров, Катя Богданова, Йоанна Стоянова, Десислава Николова, Ивона Милачкова, Елина Цолова, Нора Караиванова, Богомил Спиров, Еделина Кънева, Татяна Янева, Александър
Василев, Емил Митрополитски, Тодор Велков, Николай Йорданов, Ангел Филипов, Николай Христов, Валери Цветков, Николай Димов
Оркестър, хор и балет на Музикален театър
Режисьор – Бойко Илиев
Диригент постановчик – Игор Богданов
Сценография – Георги Златанов
Художник на костюмите – Цветанка Петкова - Стойнова
Хореография – Татяна Янева
Хормайстор – Людмил Горчев
Мениджър на проекта – Светлин Ивелинов
17.04 –четвъртък 19.00 ч.
МОЯТА ПРЕКРАСНА ЛЕЙДИ
Мюзикъл по пиесата „Пигмалион“ на Бернард Шоу
Музика – Фредерик Лоу
Участват: Марчо Апостолов, Драгомир Стойков, Людмила Козарева, Христо Сарафов, Надя Стефанова, Светлана Иванова, Калина Ангелова, Денко Проданов, Александър Василев, Румен Григоров, Димитър Павлов, Емил Митрополитски, Венцислав Динов, Георги Ханджиев
Оркестър, хор и балет на Музикален театър
Режисьор – Димитър Шарков
Диригент постановчик – Юли Дамянов
Диригент – Огнян Митонов
Сценография – Чавдар Чомаков
Художник на костюмите – Надежда Митева
Хореограф – Анна Пампулова
Хормайстор – Людмил Горчев
19.04- събота 11.00ч.
БЪЛГАРСКА АКАДЕМИЯ НА НАУКИТЕ И ИЗКУСТВАТА
„ЛАУРЕАТИТЕ ТАНЦУВАТ“
25.04 – петък 19.00 ч.
ВИЕНСКА КРЪВ
Оперета от Йохан Щраус
Участват: Марчо Апостолов, Богомил Спиров, Олга Динова, Добрина Икономова, Марияна Арсенова, Милена Гюрова, Венцислав Динов, Лъчезар Лазаров, Зорница Дамянова, Катерина Тупарова, Александър Мутафчийски, Стефан Петков, Николай Борисов, Румен Григоров, Драгомир Стойков, Тодор Велков
Оркестър, хор и балет на Музикален театър
Режисьор постановчик – проф. Румен Нейков
Диригент постановчик – Найден Тодоров
Диригент – Огнян Митонов
Сценография – Евгения Раева
Художник на костюмите – Цветанка Петкова -Стойнова
Хореограф – Антоанета Алексиева
Хормайстор – Людмил Горчев
26.04 – събота 11.00 ч.
АЛАДИН
Мюзикъл за деца и възрастни
Музика – Марио Балтаджиев
Либрето – Иван Ангелов, Петя Миладинова
Текст на песните – Иван Ангелов
Участват: Ненчо Балабанов, Добрин Векилов (Дони), Поли Генова, Станимир Гъмов, Богомил Спиров, Сандра Петрова, Деница Шопова, Лъчезар Лазаров, Румен Григоров, Александър Василев, Тодор Велков, Никола Кабрузов, Валери Цветков, Николай Христов
Деца: Петя Андасарова, Пресиян – Илия Димитров, Кая Иванова, Лидия Иванова, Йоан Михайлов
Оркестър, хор и балет на Музикален театър
Режисьор – Надя Асенова
Диригент – Светослав Лазаров
Сценография – Тодор Райков
Художник на костюмите – Анелия Райкова
Хореограф – Татяна Янева
Хормайстор – Людмил Горчев
26.04 – събота 19.00 ч.
ГРАФИНЯ МАРИЦА
Оперета от Имре Калман
Участват: Валентина Корчакова, Марио Николов, Александър Мутафчийски, Десислава Николова, Христо Сарафов, Мария Коровешова, Емил Митрополитски, Светлана Иванова, Николай Борисов, Иван Панев Оркестър, хор и балет на Музикален театър
Режисьор постановчик – Марио Николов
Диригент постановчик – Иван Кожухаров
Сценография – Иван Токаджиев
Художник на костюмите – Чавдар Чомаков
Хореограф – Михаил Мъндруциу/Румъния/
Хормайстор – Людмил Горчев
29.04- вторник и 30.04- сряда 19.00ч.
ПРЕМИЕРА на НМА „Проф. П.Владигеров”
„ДОСТАТЪЧНО ”
мюзикъл
музика- Емелина Горчева
либрето- Йоана Мирчева
диригент- Цанислав Петков
режисьор-доц.д-р Виолета Горчева
хореография-доц. д-р Желка Табакова
латино танци- Петър Герзилов
сценография и костюми- Анна Апостолова и Михаела Занева
Със специалното участие на:
Деян Каменов - Дидо от Д2 в главната роля на Филип Голд
Адриана Николова-Печенката в ролята на Мама Пейдж
Участват: Ралица Анкова, Димитър Арнаудов, Влада Артьомова,
Мария Божилова, Тодор Велков, Анна Вутова, Дайана Георгиева,
Петър Герзилов, Зора Господинова, Владимир Грудков, Калин Душков, Деница Желева, Виктор Ибришимов, Илона Иванова, Лилия Илиева, Михаела Костадинова,Деян Начев, Бисера Николова, Йоана Пекова,
София Петрова, Денко Проданов, Олексей Римша, Христина Стоянова, Деляна Тихомирова, Соня Шушулова,Стилян Цветков
Под патронажа на г-жа Йорданка Фандъкова
кмет на град София
БАЛЕТ „АРАБЕСК”
10.04 – четвъртък 19.00 ч.
„ОГЛЕДАЛО НА ВРЕМЕТО”
24.04 – четвъртък 19.00 ч.
„CARMEN – COLLECTION”
Музика – Петър Дундаков
Хореограф – Боряна Сечанова
Сценограф, художник на костюми – Николина Костова - Богданова
Репетитор – Олеся Пантикина
По мотиви от новелата „Кармен” на Проспер Мериме и едноименната опера на Жорж Бизе
Участват: Тя – Ангелина Гаврилова, Той – Асен Наков, Кармен – Мариана Крънчева, Хосе – Васил Дипчиков, Ескамилио – Иван Маринов,
Смъртта – Теодора Стефанова
и
Александра Савова, Виктория Петрова, Марина Попова, Стефка Табакова, Петя Колева
Филип Миланов, Валери Миленков, Чан Тхе Чунг, Ервин Есен
Спектакълът се реализира със съдействието на „Андрюс фешън студио”, СТИНГ АД, БНР и Златина Русева
всички новини от Държавен музикален и балетен център - София »
профил на Държавен музикален и балетен център - София »
всички новини юни »
|
Сълза и Смях
Билети за Младежки театър
Ново! Билети за Театър Българска Армия
Билети за Куклен Театър София
Билети за Театър Сфумато
Ново! Билети за Desta production
Билети за Театър София
Ново! Билети за Арт Театър
Билети за YALTA ART ROOM
Билети за СкечБанда
Билети за City Mark Art Centre
Билети за Театър "Ателие 313" - София
Билети за МГТ "Зад канала"
Билети за Театър Любомир Кабакчиев - Казанлък
Билети за Креди Арте
Билети за Theatro
Билети за Театър Възраждане
Билети за Нов Театър НДК