Театрални новини



Програма на четвърти международен музикален фестивал "Сцена край реката" 2014

26.06.2014

Програма на четвърти международен музикален фестивал
ЧЕТВЪРТИ МЕЖДУНАРОДЕН МУЗИКАЛЕН ФЕСТИВАЛ  СЦЕНА КРАЙ РЕКАТА 2014

27 юни – 1 август

Програма

27. юни, петък, 19:00 часа, зала Опера
18. юли, петък, 19:00 часа, зала Опера
ПРЕМИЕРА
„ГРАФИНЯ МАРИЦА“
оперета от Имре Калман
Диригент Иван Кожухаров сценография Иван Токаджиев
Режисьор  Марио Николов хореография Михай Мъндрациу /Румъния/
Хормайстор Стелияна Димитрова асистент режисьор Елена Илиева
Участват Валентина Корчакова, Марио Николов, Александър Баранов, Стоян Стоянджов, Мария Цветкова, Димитър Кюркчиев, Йоланта Николаева, Илия Деведжиев, Пламен Троански, Даниела Караиванова и др.
Оркестър, хор и балет на Държавна опера – Русе

01. юли, вторник, 19:00 часа, сцена Опера
ПРЕМИЕРА

Продукция на Държавна опера-Русе, Данс Империал-Санкт Петербург, Продуцентски къщи „Ингал” и „Макадам”
КАРМЕН балет по музика на Жорж Бизе
Хореография Наталия Осипова /Русия/
Художник на декора Себастиян Малаш /Франция/
Дизайнер осветление Еманоел Пла /Франция/
Главен репетитор Силвия Томова репетитор  Марияна Захариева
Солисти Галина Христова, Раймонд Мартино /Латвия/, Михаил Сиваков /Русия/,
Кай Бресуейт /САЩ/
Солисти и кордебалет на Държавна опера-Русе

07. юли, понеделник , 20:00 часа, Летен театър
ТРУБАДУР опера от Джузепе Верди

Диригент Антъни Арморе
Режисьор Асен Шопов
Сценография и костюми  Иван Савов
Асистент режисьор  Елена Илиева
Хормайстор  Стелияна Димитрова
Участват Александър Крунев, ЛусинеДаниелян, Стоян Даскалов, Даниела Дякова, Иван Богоев, Момчил Миланов, Йоланта Николаева, Стилиян Минчев
Оркестър, хор на Държавна опера-Русе

09. юли, сряда, 19:00 часа, сцена Опера
КАРМЕН опера от Жорж Бизе
Диригент Росен Гергов
Режисьор Кристиан Михайлеску (Румъния)
Хореография Карлос Вилан (Испания) асистент режисьор Елена Илиева
Хормайстор  Стелияна Димитрова
Участват Георги Меладзе, Даниела Дякова, Александър Крунев, Александър Баранов, Димитър Кюркчиев, Йоланта Николаева, Даниела Караиванова, Пламен Бейков, Стоян Стоянджов, Мария Цветкова
Оркестър, хор и балет на Държавна опера-Русе

11. юли, петък, 20:00 часа, Летен театър
КЛАСИКАТА СРЕЩА АББА концерт

Диригент Найден Тодоров
Със специалното участие на Илона Герулат и Даниела Щингел (Германия)
Оркестър на Държавна опера-Русе
В програмата вечните хитове на АББА, инструментални пиеси, вдъхновени от тяхната музика, специално аранжирани за симфоничен оркестър от Пламен Проданов

16. юли, сряда, 20:00 часа, Летен театър
„ОСТАВАМЕ с песните на  Борис Карадимчев“- концерт

Диригент Григор Паликаров
Оркестър на Държавна опера-Русе
Детски хор Пим Пам
Със специалното участие на Маргарита Хранова, Мими Иванова, Орлин Горанов, Васил Петров, Орлин Павлов
Калина Христова цигулка Водеш  Стефан Рядков
В програмата песни от златната колекция на българската популярна музика, филмите „Момчето си отива“ и „Оркестър без име“, Фантазия за цигулка и оркестър Something по теми на „Бийтълс” и др.

23. юли, сряда, 20:00 часа, Летен театър
ОТ ВИЕНА ДО БРОДУЕЙ
класика от оперетата и мюзикъла
Диригент Владимир Бошнаков
Сценарий и режисура Марио Николов
Хормайстор Стелияна Димитрова
Със специалното участие на Валентина Корчакова, Марио Николов и Христо Сарафов солисти на Национален Музикален Театър „Стефан Македонски“
Солисти, хор, балет и оркестър на Държавна Опера-Русе
В програмата фрагменти от „Цигански Барон”, „Графиня Марица”,
„Орфей в ада”, „Веселата вдовица”, „Страната на усмивките”, „Циганска любов”, „Хубавата Елена”, „Хофманови разкази”, „Принцесата на цирка”, „Джудита”, „Моята прекрасна лейди”, „Кабаре” и „Магьосникът от Оз”

25. юли, петък, 19:00 часа, зала Филхармония
КАМЕРЕН КОНЦЕРТ

Диригент Роберто Рега
Камерен състав на оркестър на Държавна опера- Русе
В програмата В.А.Моцарт, Глазунов, Чайковски

30 юли, сряда, 20:00 часа, Летен театър
СЕВИЛСКИЯТ БРЪСНАР опера от Джоакино Росини
Диригент Салваторе Сисеро
Режисура, сценография и костюми Иван Савов
Асистент режисьор Елена Илиева
Хормайстор Стелияна Димитрова
Солисти Теодора Чукурска, Венцеслав Анастасов, Пламен Бейков, Георгиос Филаделфевс, Калоян Христов, Йоланта Николаева, Владимир Попов
Оркестър и хор на Държавна опера- Русе

01. август, петък, 20:00 часа, Летен театър
ОТЕЛО опера от Джузепе Верди
Диригент Салваторе Сисеро
Режисьор Бойко Богданов
Сценография Вячеслав Парапанов
Костюми Иван Савов
Хормайстор Стелияна Димитрова
Асистен режисьор Елена Илиева

Участват Даниел Дамянов, Венцеслав Анастасов, Георгиос Филаделфевс, Александър Баранов, Евгени Ганев, Стоян Стоянджов, Стефан Пенчев, Владислава Гарвалова, Петя Цонева
Хор и оркестър на Държавна опера-Русе


Извън Русе
03.Юли, четвъртък, 19:00 часа, гр. Сливен

СЕВИЛСКИЯТ БРЪСНАР опера от Джоакино Росини
Диригент Владимир Бошнаков
Режисура, сценография и костюми Иван Савов
Асистент режисьор Елена Илиева
Хормайстор Стелияна Димитрова
Солисти Мария Цветкова, Петър Данаилов, Стоян Стоянджов, Георгиос Филаделфевс, Момчил Миланов, Йоланта Николаева, Владимир Попов
Оркестър и хор на Държавна опера- Русе

12 юли, събота, 19:00 часа, Фестивален комплекс - гр.Варна
13 юли, неделя, 20:00часа, Летен театър-Добрич

14 юли, понеделник, 20:00часа, Летен театър – Бургас
КЛАСИКАТА СРЕЩА АББА концерт
Диригент Найден Тодоров
Със специалното участие на Илона Герулат и Даниела Щингел (Германия)
Оркестър на Държавна опера-Русе
В програмата вечните хитове на АББА, инструментални пиеси, вдъхновени от тяхната музика, специално аранжирани за симфоничен оркестър от Пламен Проданов

15 юли, вторник, 20.00 часа, Гр.Бургас

„ОСТАВАМЕ с песните на  Борис Карадимчев“- концерт
Диригент Григор Паликаров
Оркестър на Държавна опера-Русе
Детски хор Пим Пам
Със специалното участие на Маргарита Хранова, Мими Иванова, Орлин Горанов, Васил Петров, Орлин Павлов
Калина Христова цигулка
Водеш  Стефан Рядков
В програмата песни от златната колекция на българската популярна музика, филмите „Момчето си отива“ и „Оркестър без име“, Фантазия за цигулка и оркестър Something по теми на „Бийтълс” и др.




всички новини от Държавна опера - Русе »

профил на Държавна опера - Русе »

всички новини октомври »











 
|   Благоевград   |   Бургас   |   Варна   |   Велико Търново   |   Видин   |   Враца   |   Габрово   |   Димитровград   |   Добрич   |   Дупница   |   Казанлък   |   Кърджали   |   Кюстендил   |   Ловеч   |   Монтана  

|   Пазарджик   |   Перник   |   Плевен   |   Пловдив   |   Правец   |   Разград   |   Русе   |   Силистра   |   Сливен   |   Смолян   |   Созопол   |   София   |   Стара Загора   |   Търговище   |   Хасково   |   Шумен   |   Ямбол  
„Бисквитките“ ни помагат да предоставяме услугите си. С използването им приемате употребата на „бисквитките“ от наша страна. Научете повече Разбрах
eXTReMe Tracker