Есенен международен театрален фестивал "Сцена на кръстопът" 10 - 23 септември 2013
28.08.2013
С ПОМОЩТА НА ОБЩИНА ПЛОВДИВ ВСИЧКИ СПЕКТАКЛИ ОТ ГОЛЯМАТА ЗАЛА НА ДРАМАТИЧЕН ТЕАТЪР ПЛОВДИВ ЩЕ СЕ ИГРАЯТ В ДОМА НА КУЛТУРАТА "БОРИС ХРИСТОВ" (БИВШИЯТ СИНДИКАЛЕН ДОМ)
10 септември, 19.00 часа, Дом на културата "Борис Христов" (бившия Синдиндикален дом)
ОТКРИВАНЕ НА ФЕСТИВАЛА
Драматичен театър - Пловдив
ВЪЗВИШЕНИЕ
по едноименния роман на Милен Русков
ПРЕМИЕРА
- Режисьор: Иван Добчев
- Написано за театър: Александър Секулов и Иван Добчев
- Музика: Асен Аврамов
- Сценография: Ивайло Николов
- Костюми: Ива Гикова
- Фотограф: Георги Вачев
- Участват: Бойко Кръстанов, Красимир Василев, Асен Блатечки, Ивайло Христов, Петър Тосков, Венелин Методиев, Христо Пъдев, Станислав Ганчев, Троян Гогов, Стилиян Стоянов, Тихомир Кутев, Симеон Алексиев, Красимир Доков/ Тодор Генов, Иво Танев, Анди Райчев, Русалина Чапликова, Елена Кабасакалова, Лазарина Коткова, Светлана Мановска, Радина Думанян, Екатерина Георгиева
11 септември, 19.00 часа, Дом на културата "Борис Христов" (бившия Синдиндикален дом)
Театрална работилница “Сфумато”
МЕДЕЯ-МАЙКА МИ
Спектакъл на Иван Добчев в съавторство със Стефан Иванов
12 септември, 19.00 часа, Дом на културата "Борис Христов" (бившия Синдиндикален дом)
Драматичен театър „Рачо Стоянов” - Габрово
РОМЕО И ЖУЛИЕТА
от Уилям Шекспир
12 септември, 19.30 часа, Драматичен театър, Камерна зала
Сатиричен театър „Алеко Константинов” – София и Драматично-куклен театър „Иван Димов” - Хасково
РЕЧТА НА СЕЛСКИЯ КРАЛ
от Румен Леонидов
ПРЕМИЕРА
13 септември, 19.00 часа, Дом на културата "Борис Христов" (бившия Синдиндикален дом)
Копродукция на Учебния театър на НАТФИЗ с ДТ “Адриана Будевска” - Бургас
КАВКАЗКИЯТ ТЕБЕШИРЕН КРЪГ
от Бертолт Брехт
- Превод: Константин Илиев
- Режисьор: Доц. Ивайло Христов
- Асистент-режисьор: Кристина Янева
- Сценография и костюми: Марина Янева
- Хореография: Едмонд Скот
- Музика: Кирил Дончев
- Участват: Ева Данаилова, Драгомир Драганов, Георги Гоцин, Пламен Димов, Даниела Стамова, Николай Йовин, Розалия Абгарян, Светла Рангелова, Екатерина Георгиева, Юлиян Петров, Милена Ерменкова, Никола Орешков, Елена Телбис, Виктория Ангелова, Ивайло Драганов, Иван Панайотов, Кристиана Ценкова, Светослава Иванова, София Рухова, Дарий Чавдаров
13 септември, 19.30 часа, Драматичен театър, Камерна зала
Киевски академичен театър за драма и комедия на левия бряг на Днепър
ДНИТЕ ОТЛИТАТ С ВЯТЪРА...
Комедия и драма за любовта по пиесата на Николай Коляда “Старата Зайка”
- Режисьор: Ксения Холоднякова
- Сценография и костюми: Борис Орлов
- Музикално решение: Александър Курия
- Пластически етюди: Олга Семьошкина
- Осветление: Татяна Кислицкая
- Участват: Ирина Мелник (заслужила артистка на Украйна), Анатолий Яшченко (заслужил артист на Украйна)
14 септември, 19.30 часа, Драматичен театър, Камерна зала
Театрална къща Прага
ДРУГАТА СМЪРТ НА ЖАНА Д’АРК
от Стефан Цанев
- Превод: Светлана Лазарова
- Режисьор: Светлана Лазарова
- Сценография: Якуб Винкларж
- Музика: Матей Вашичек
- Костюми: Йозефина Гараиова, Нина Клестилова
- Художник: Яна Ишова
- Участват: Вилма Цибулкова, Ладислав Мърквичка, Станислав Лехки
15 септември, 19.00 часа, Дом на културата "Борис Христов" (бившия Синдиндикален дом)
ДКТ "Иван Димов" - Хасково
ЖЕНСКО ЦАРСТВО
от Ст.Л.Костов
- Режисьор: Мариус Куркински
- Сценография: Томиана Томова-Начева
- Музика: Емилиян Гацов
- Участват: Стелиян Николов,Иванка Шекерова,Петър Влайков,Лазарина Коткова,Димитър Атанасов, Николета Малчева, Стефан Цирков, Иван Благоев, Никола Ефтимов, Светла Рудева, Ева Васева
16 септември, 19.00 часа, Дом на културата "Борис Христов" (бившия Синдиндикален дом)
Младежки театър "Иван Бинев" Brigth Light Entertaiment
ПОЧТИ ПРЕДСТАВЛЕНИЕ
от Итън Коен
- Превод: Жозеф Бенатов
- Режисьор: Явор Гърдев
- Сценография: Чавдар Гюзелев
- Костюмография: Даниела Олег Ляхова
- Музика: Калин Николов
- Сценичен бой: Емил Видев
- Проект мениджър: Тамара Янков
- Участват: Георги Стайков, Михаил Билалов, Иван Несторов, Станка Калчева, Анастасия Лютова, Искра Донова, Елена Телбис, Юлиян Петров, Николай Йовин, Виктория Лакова - дете, Мартин Лаков - дете
16 септември, 19.30 часа, Драматичен театър, Камерна зала
ЕДИТ ПИАФ
Музикален спектакъл
- Участват: Мария-Елена Инфантино, Георги Славчев
- С подкрепата на
17 септември, 19.00 часа, Дом на културата "Борис Христов" (бившия Синдиндикален дом)
Младежки театър "Николай Бинев"
ГОСПОДИН БАЛКАНСКИ
от Георги Данаилов
- Режисьор: Бина Харалампиева
- Сценография и костюми: Петя Стойкова
- Музика: Асен Аврамов
- Участват: Герасим Георгиев-Геро, Бойко Кръстанов, Светослав Добрев, Вежен Велчовски, Стефан Мавродиев, Александър Хаджиангелов, Никола Стоянов, Мариана Миланова, Лилия Гелева, Пепа Николова, Стефан Германов, Виттория Николова, Костадинка Аратлъкова
17 септември, 19.30 часа, Даматичен театър, Камерна зала
Театър София
ЗА КАКВО Е НОЩТА
от Майкъл Уелър
18 септември, 19.00 часа, Дом на културата "Борис Христов" (бившия Синдиндикален дом)
Малък градски театър “Зад Канала”
КОГАТО ДЪЖДЪТ СПРЯ ДА ВАЛИ
от Андрю Бовел
18 септември, 19.30 часа, Драматичен театър, Камерна зала
Театър 199
ХОРАТА ОТ ОЗ
от Яна Борисова
19 септември, 19.00 часа, Дом на културата "Борис Христов" (бившия Синдиндикален дом)
ДКТ Плевен
КЪРВАВА СВАТБА
от Федерико Гарсия Лорка
- Сценичен вариант и постановка: Маргарита Мачева
- Сценография: Теодор Киряков
- Костюми: Анастасия Стойкова
- Хореография и пластика: Милен Петров
- Музикално оформление: Мартин Найденов
- Художествен консултант: проф. Пламен Марков
- Участват: Нина Илиева, Ива Вълкова, Мариета Калъпова, Ива Николова, Лиляна Шомова, Сергей Константинов, Адриан Филипов, Георги Ангелов, Нина Петрова/Деница Цекова, Илиана Попова/Габриела Симеонова, Марияна Петрова/Хелена Фард, Ивана Бобойчева/Детелина Станева, Василена Колева/Исабел Иванова, Божидар Стайков/Веселин Михайлов
19 септември, 19.30 часа, Драматичен театър, Камерна зала
Театър 199
ГАРВАНЪТ
от Калина Попянева
20 септември, 19.00 часа, Дом на културата "Борис Христов" (бившия Синдиндикален дом)
Театър "Българска армия"
ДЕКАМЕРОН
по Джовани Бокачо
- Режисьор: Диана Добрева
- Адаптация: Ангел Еленков
- Сценография и костюми: Нина Пашова
- Музика: Петя Диманова
- Хореография: Татяна Соколова
- Стихове: Данушка Матова
- Участват: Анастасия Ингилизова, Ангел Генов, Антоанета Добрева-Нети, Борислава Костадинова, Веселин Анчев, Георги Къркеланов, Гергана Данданова, Екатерина Стоянова, Иван Радоев, Милен Миланов, Мирослав Косев, Радина Кържилова, Мимоза Базова, Стефка Янорова, Тигран Торосян
20 септември, 19.30 часа, Драматичен театър, Камерна зала
Малко театро Будапеща
ЗЕБРА
от Яна Добрева
21 септември, 19.00 часа, Дом на културата "Борис Христов" (бившия Синдиндикален дом)
ДКТ "Гео Милев" - Стара Загора
1003... И ТО САМО В ИСПАНИЯ
от Росица Обрешкова
- Режисьор: Росица Обрешкова
- Сценография и костюми: Елена Иванова
- Пластика: Валерий Кондратцев
- Участват: Ивалин Димитров, Делян Илиев, Тихомира Темелкова, Димитър Митев');return false;" onmouseout="hideToolTip()">Димитър Митев, Георги Райчев, Тодор Тодоров, Павлин Танев, Елена Азалова, Светла Тодорова, Ивелина Колева, Миленка Сотирова
21 септември, 19.30 часа, Драматичен театър, Камерна зала
Народен театър “Иван Вазов
ТЪРСИ СЕ СТАР КЛОУН
от Матей Вишниек
22 септември, 19.00 часа, Дом на културата "Борис Христов" (бившия Синдиндикален дом)
Народен театър “Иван Вазов”
ДУХЪТ НА ПОЕТА
от Стефан Цанев
22 септември, 19.30 часа, Драматичен театър, Камерна зала
Творческа вечер и презентация на книгата "Димитър Атанасов. Литературна анкета" от Милена Видралска по повод
60 годишнината на писателя и драматурга.
- Представя: Румен Леонидов.
23 септември, 19.00 часа, Дом на културата "Борис Христов" (бившия Синдиндикален дом)
ЗАКРИВАНЕ НА ФЕСТИВАЛА
Народен театър “Иван Вазов”
ВЕСЕЛИТЕ УИНДЗОРКИ
от Уилям Шекспир
- Превод: Валери Петров
- Режисьор: Ръсел Болъм
- Сценография и костюми: Юлиан Табаков
- Музика: Милчо Левиев
- Пластика: Александър Илиев
- Участват: Филип Аврамов, Иван Бърнев, Стефания Колева, Пламен Пеев, Рени Врангова, София Бобчева, Илиана Коджабашева, Стоян Пепеланов, Иван Юруков, Александра Василева, Христо Чешмеджиев, Любомир Петкашев, Сава Драгунчев, Дарин Ангелов, Деян Ангелов, Мартин Цолов, Марк Делчев, Арлина Антонова, Алена Вергова, Божана Мановска, Борислава Стратиева, Евелин Костова, Рада Кайрякова, Цвета Дойчева
23 септември, 19.30 часа, Драматичен театър, Камерна зала
всички новини от Драматичен театър Пловдив »
профил на Драматичен театър Пловдив »
всички новини април »
|
Сълза и Смях
Билети за Младежки театър
Ново! Билети за Театър Българска Армия
Билети за Куклен Театър София
Билети за Театър Сфумато
Ново! Билети за Desta production
Билети за Театър София
Ново! Билети за Арт Театър
Билети за YALTA ART ROOM
Билети за СкечБанда
Билети за City Mark Art Centre
Билети за Театър "Ателие 313" - София
Билети за МГТ "Зад канала"
Билети за Театър Любомир Кабакчиев - Казанлък
Билети за Креди Арте
Билети за Theatro
Билети за Театър Възраждане
Билети за Нов Театър НДК